Jak hrát

Základním prvkem AcidLandu je fakt, že z klasické vody se stala kyselina. Kyselina, která Vás dokáže zabít. Proto je nutné být opatrný. Po připojení na server se objevíte na spawnu, kde najdete základní informace o serveru a různé tipy, jak hrát. Po zadání příkazu /ai create se dostanete na Váš vlastní ostrov. Ostrov je poměrně malý a najdete zde pouze minimum základních surovin nutných pro přežití.

Hlavní dlouhodobé cíle hry:

 • postavit, co nejlepší a nejlépe hodnocený ostrov
 • splnit všechny úkoly (challenges)
 • dostat se do netheru a endu

Nejprve si vůbec budete muset obstarat základní suroviny (cobblestone, dřevo) a potravu (pšenice, melouny).

Nezapomínejte na to, že na ostrově se budou spawnovat mobové, tak pozor ať Vás neshodí do kyseliny.

Prvotní úkoly pro dobrý rozjezd

 • vytvořit cobblestone generator
 • rozšířit plochu ostrova
 • zasadit stromy, sbírat i sazeničky
 • vytvořit si základní farmu na obilí či melouny

Po splnění těchto úkolů si můžete pogratulovat. Do skončení této fáze se vyplatí většinou ostrov spíše resetovat (více viz. Reset) v momentě, kdy ztratíte nějaký důležitý item, než se ho snažit nahradit či se bez něj obejít. V další fázi si už většinou jednoduše poradíte, pokud nějaký item náhodou ztratíte. Nyní ještě přikládám nějaké tipy na úkoly, co můžete na svém ostrově postavit, tučně jsou zvýrazněny položky, které Vám mohou při hře výrazně pomoct.

 • vytvořit MobTrapku (zisk dropů vč. železa)
 • postavit farmy na zvířata
 • vytvořit slime farmu (funguje od hloubky 36 a níže)
 • vytvořit farmy na obilí, dýni a melouny
 • vytvořit farmu na sugercane
 • postavit portál do netheru

Ochrana ostrova

Váš ostrov je v ochranné zóně o velikosti 100×100, pokud potřebujete větší, můžete si zakoupit VIP. Ve výchozím nastavení se na Váš ostrov může dostat kdokoliv pomocí loďky, případně warpu, který sami vytvoříte. Na ostrově se může pohybovat a zabíjet moby, nic jiného. Pokud daného hráče na svém ostrově nechcete, můžete ho z něho zabanovat (viz. stránka s příkazy).

Portování

Na AcidLandu se můžete portovat na spawn a na místa na něm (/teleporty), dále na home na vašem ostrově a na některé ostrovy ostatních hráčů. Na svůj ostrov se portnete pomocí /ai home, případně pro VIP /ai home [číslo home]. Tento teleportovací bod nastavujete pomocí /ai sethome, pro VIP /ai sethome [číslo home].

Pokud chcete svůj ostrov zpřístupnit ostatním hráčům, stačí na něm mít cedulku, kde bude na prvním řádku napsané [WELCOME]. Tuto cedulku – warp můžete položit  po získání 10 levelu. Poté se na takovéhle ostrovy dostanete pomocí /ai warp [jméno vlastníka ostrova], případně výběrem z /ai warps.

Reset ostrova

Svůj ostrov můžete během hraní 1x resetovat (= vymazat) a začít úplně od začátku. S resetem přijdete o všechny splněné výzvy, postavené bloky a také peníze.

Týmy

Pokud nejste rádi sami, můžete s kamarády vytvořit tým a budete žít společně na jednom ostrově. Příkazy, kterými svůj tým ovládáte, najdete zde. V případě, že jste VIP, tak můžete vytvořit tým až o 4 členech, v ostatních případech pouze dvoučlenný.

Pokud přijmete pozvání do týmu, automaticky se Vám zruší a nenávratně smaže ostrov!

Shop

Pokud během hry zjistíte, že potřebujete nějaký blok a nemáte čas ho shánět, zkuste se podívat, zda-li se neprodává v shopu na spawnu nebo v KreditShopu.

Komentáře