1.18 míří na Public

Co přináší 1.18.1 nového?

Je to už pár týdnů, co vývojáři oficiálně vypustili do světa novou verzi Minecraftu 1.18, neboli update Caves and Cliffs – part 2. Tato revoluční aktualizace přidává do minecraftu spoustu zajímavých novinek. Krom rozšíření světa až do výšky 320 se svět prohloubil na úroveň -64. Přibyly nové jeskynní systémy, rozrostly se hory, vyšla nová muzika od Lena Raine a Kumi Tanioki a dočkali jsme se nových nastavení pro lepší optimalizaci hry.

Výška světa se zvýšila a místo, které vzniklo pod bedrockem je nahrazeno jeskyněmi až po nejnižší podlaží -64. Těšit se můžete na členité hory, kaňony, krátery, zatopené jeskyně a objevování tajů v nižších vrstvách.

S touto změnou také přichází jeden nemilý fakt a to spawnování axolotlů. Ty už nenajdeme v jakékoliv kaluži, nýbrž se objeví už jen v zaplavených jeskynních systémech.

Na nové mapě doporučujeme změnit styl těžby. Generace nalezišť rud se změnila po celé výšce světa. O uhlí zakopnete i na špičkách hor. Zlato, lapis, železo i diamanty najdete v podobě žil a měď se bude hojněji generovat v blízkosti krápníkových jeskyní.

Jednou z nepřehlédnutelných novinek, přicházející s verzí 1.18, je nový způsob spawnování mobů. Ke spawnutí nepřítelského moba již nebude stačit úroveň světla 7 a méně, ale bude nutná úplná tma. Zde přichází novinka v podobě rozdělení světla. Nyní totiž najdeme údaj Client Light, který se dělí na sky-light a block-light, přičemž je důležitá právě ta nula u block-light. Zjednodušeně řečeno, pokud si postavíte past na příšery, tak se ujistěte, že nikde nic negeneruje žádné světlo a v noci na procházce při měsíčku mějte na paměti, že svit měsíce vás neochrání.

Bohužel, nová verze přináší i pro většinu hráčů špatné zprávy. Nově totiž nebude umožněno přeskočit déšť jednoduchým vyspáním se. Celý déšť tak budete muset nějak přetrpět v plné délce.

Jak se to dotkne Publicu?

Přechod na novou verzi bude menším experimentem. Momentální svět se zachová a rozšíří se. Zároveň ale nepřijdete o novou generaci světa, jelikož vytvoříme nové místo pro vaše dobrodružství. Pro vás to tedy znamená nový prostor pro stavby a zachování všech funkcí tak, jak jste zvyklí. Samozřejmostí bude možnost stavět nádherná města.

Další připravovanou novinkou na Publicu bude mírná přeměna světa Chaosu. Těžební svět jako takový zůstane, ale změní se několik jeho vlastností a i vzhledově to bude menší chaos. Jediné, co chybí je najít perfektní jméno pro tento svět, to ale necháme ve vašich rukou! Napište nám návrhy, jak by se nový těžební svět mohl jmenovat, pak společně s týmem vybereme ten nejlepší. Každý, kdo se zúčastní dostane odměnu a autor nejlepšího názvu pak získá něco navíc.

Dále také mírně poupravíme pravidla, abychom zalepili pár děr.

Novinkou bude menší změna infrastruktury serveru. Pozice helper zmizí, vrací se moderátor serveru a nově se otevře místo pro buildery. Je tedy na místě, aby se ozvalo pár lidí a přidalo se k nám do týmu! Máte-li zájem, nadešel váš čas!

Všechny tyto změny by měly nastat začátkem nového roku a my se vynasnažíme, abychom stihli všechno včas a hlavně rychle! Přijďte na Vánoce na server, rozdáme si pár dárků, zasmějeme se a na silvestra oslavíme konec tohoto šíleného roku.

Šťastné svátky přeje tým A-tým.

Komentáře