28. října – 100 let

Přesně dnes, před sto lety, začalo období Československé republiky. Mnoho věcí z této doby fungují dodnes, pouze Československá republika je roztržena na bratrské státy. Českou republiku a Slovensko. Před sto lety se Češi a Slováci vydali sami za sebe na cestu dějinami a přes mnohé překážky se dostali až sem, kde nyní stojíme my.
Děkujeme, Masaryku.
Děkujeme, Beneši.
Děkujeme, Štefániku, Rašíne a dalším, kteří se podíleli na vzniku našeho krásného státu, který ačkoliv je už minulostí, tu s námi bude (doufejme) navždy.

Připomínáme si tuto událost každý rok, ale jelikož je to dnes právě 100 let, musíme si to připomenout všichni a všude. Výjimkou není ani Public! Ke stému výročí republiky jsme pro vás připravili stopovačku, na které potkáte nejen stvořitele Československé koruny, ale i našeho prvního prezidenta, Tomáše Garrigue Masaryka.  Sláva republice!

Navíc, na konci téhlé cesty najdete pár pokladů, zodpovíte nějakou pěknou otázečku a snad poznáte budovu, ve které jste skončili. Budeteli vědět, napíšete mi na fórum soukromou zprávu, jak se jmenuje. Aby to bylo fér pro všechny, každý dostanete stejnou odměnu, ale jakou? nechte se překvapit. ;)

Vaše adminka, UzumakyKushi.

Komentáře