Pravidla serveru Public

Hraním na serveru ČeskejPařan.cz | Public se hráč zavazuje dodržovat následující serverová pravidla a samozřejmě také obecná pravidla projektu. Pamatujte, že neznalost pravidel neomlouvá!

Herní účet:

 1. Hráč nesmí svým nickem napodobovat  kohokoliv z členů týmu serveru a ČP, jeho nick nesmí být urážlivý, či jinak vulgární.
 2. Hráč nesmí používat jakékoliv podpůrné programy, neboli hacky (Flyhack, X-ray, MultiAura, ClickAura, KillauraLegit, HealthTags, SpeedHack, Invisibility aj.). Nesmí uvádět jejich názvy ani navádět ostatní k jejich stažení či používání. Optifine, minimapa, TooManyItems a resource (texture) packy jsou povoleny, pokud nezvýhodňují hráče vůči ostatním. Tj., zobrazení mobů v okolí, jeskyní, dolů a případně správné cesty z bludišť a jiné. Zahrnuje to i autoclicker a podobné aplikace na spouštění opakovaných akcí , kde není potřeba hráče.
 3. Hráč si musí vytvořit heslo dost silné na to, aby nemohlo dojít k odcizení účtu a zároveň si jej zapamatovat. V případě porušení pravidel nebude bráno v potaz, zda byl do účtu přihlášen jeho majitel nebo někdo jiný (mohou ale nastat silně nepravděpodobné výjimky). Pokud dojde k odcizení účtu, hráč je povinen předložit důkazy o tom, že je vlastníkem účtu. (Výpis zakoupení věcí na CPK, předložení originálního minecraft účtu, je možnost dokázat vlastnictví účtu pomocí otázek, co udělí admin, či osoba výše postavená).
 4. Hráč nesmí v žádném případě propůjčovat svůj herní účet jiným osobám (za rodinné příslušníky neručíme). Pokud bude zjištěno, že k tomu došlo a jiný hráč například využije itemy, kredity nebo jiné věci tohoto hráče, budou potrestáni oba, bez ohledu na situaci.
 5. Hráč může používat pouze jeden herní účet, více herních účtů (například v rámci rodiny) je nutno oznámit adminovi serveru. Pokud tak hráč neučiní, vystavuje se riziku zvýšeného zájmu a-teamu a případnému zabanování účtů bez náhrady.

Obecné chování ve hře:

 1. Na serveru se chováme slušně, nevyjadřujeme se vulgárně, rasisticky a neurážíme ostatní – platí pro všechny typy komunikace na serveru a kolem něj – chat, cedulky, knížky, msg, stavby, TeamSpeak, Discord, forum, web, youtube,…
 2. Važte si nových hráčů, pomožte jim v začátcích. Urážkami a posměchem si sami snižujete úroveň hraní na serveru.
 3. Griefing je zakázán v jakékoliv podobě, jak v residencích, tak i mimo ně. Nether se bere jako těžební svět, kde se může ničit všechno, nebere se zde v potaz žádný grief. Pokud se ocitnete v resce, kde je možnost kopat, či pokládat bloky, tak si dvakrát rozmyslete, co provedete (ničení staveb, krádeže itemů, ničení krajiny, braní věcí z itemframe, stavění bloků, dělání pastí,…).
 4. Přísný zákaz dělání reklamy v jakékoliv podobě! (Psaní IP adres, slovy, odkaz na webové stránky, ostatní ts a discordy).
 5. Zákaz psaní do chatu VELKÝM PÍSMEM ve více jako polovině zprávy. Má to za následek velkou  nepřehlednost chatu.
 6. Zákaz spamování (často se opakující stejné nebo podobné zprávy, vypisování smajlíků, posílání odkazů, zákaz „oddělovacích“ zpráv).
 7. VIP a EPIC hráči mají povoleno využívat své výhody pouze pro svou potřebu a tak, aby tím neobtěžovali ostatní hráče – například neustálým portováním na hráče. Své výhody nesmí propůjčovat ostatním hráčům (vytváření výtahů, mostů, bran, shopů, případně dalších výhod, které plynou z těchto rolí).
 8. Zákaz žádání OP, týmu či a admina o jakoukoliv podporu (Support), přidělení práv na serveru nebo gamemode. Tahle práva jsou vyhrazena pro členy týmu, nikoli hráče.
 9. Úmyslné zabíjení hráčů „zbabělým způsobem“ (pádem, podpálením, TNT, pasti, lávou, vodou, nalákáním na odměny) je zakázáno. Výjimkou jsou eventy, na kterých  MUSÍ BÝT UVEDENO, že zde mohou hráči zemřít a přijít o věci.

Stavby:

 1. Hráči nesmí stavět jakékoli plně automatické farmy, ve kterých jsou použity spawnery. Mobové mohou být zraněni po spawnutí, ale finální zabití musí provést hráč (tj. například pád z výšky je povolen). To znamená, že žádná pistonová, vodní, lávová nebo výšková udělátka, která rovnou zabíjí moba, nejsou povolena. V případě „blaze farmy“ mohou být v této farmě v rámci jedné resky 50×50 pouze 4 spawnery, více spawnerů v takovém zařízení způsobuje v těchto místech velké lagy a zátěž serveru.
 2. Automatický sběr dropů je povolen.
 3. Irongolem farmy jsou velkou zátěží pro server. Proto je stavějte s rozumem a tak, aby nezpůsobovaly lagy, případné shození serveru. Je zakázáno automaticky je zabíjet či předhitovávat. Povolené je pouze nahitování golemů pomocí dvou bloků lávy (vyloženě bloky, žádné rozlévání). Pokud bude A-team nucen často odstraňovat golemy kvůli lagům, má právo na smazání všeho, co irongolemy vyvolává.
 4. Je zakázáno stavět vysoké sloupy 1×1 nacházející se nad zemí (tedy nad úrovní moře). Samozřejmě je můžete použít, pokud potřebujete někam vylézt, budou-li v normální krajině, nezapomeňte je potom zbořit.
 5. Zákaz stavět nevhodné stavby (symboly, pohlavní ústrojí, zakázané náboženské znaky, nenávistné nápisy. Nebere se zřetel ani na vysvětlení původního významu dané symboliky). A-team má právo takovou stavbu zničit, bez možnosti vrácení materiálu.
 6. Zákaz stavění jakýchkoli AFK mechanismů, jejich využívání atd.
 7. Názvy residencí musí být slušné, stejně tak enter a leave zprávy v residencích.

Ostatní:

 1. Maximální počet mobů a entit na ploše 50×50 bloků je 200.
 2. Pokud hráč najde chybu na serveru, má povinnost jí neprodleně oznámit některému z členu týmu. V případě neoznámení se bude toto chování brát jako bugování, za což hrozí i tempban.
 3. Hráč musí respektovat všechny členy A-teamu, kteří mají vždy poslední slovo. Pokud se vám jejich jednání nebude líbit, můžete podat stížnost na našem fóru, kde se tím budeme zabývat. Každou takovou stížnost budeme řešit nestranně a pracovat s přiloženými materiály.
 4. Dojde-li k úmyslnému lagování serveru ze strany hráče, bude přísně potrestán. Mezi úmyslné lagování serveru se počítá například zacyklené redstonové obvody nebo nepřiměřeně rozsáhlé obvody, po případě nadměrný počet mobu.
 5. Pokud hráč objeví cheatera, bugera či jiného nečestně se chovajícího hráče, má povinnost ho nahlásit týmu serveru. V opačném případě se vystavuje riziku trestu za spoluúčast – nenahlášení.
 6. Server není dokonalý, v případě technické chyby se budeme snažit sjednat nápravu, ale není to naší povinností (náhrada ztracených věcí apod.).
 7. Nechcete-li na našem serveru hrát, tak tam nehrajte. Na hlášky typu „Tenhle server je na h*vno“ a jim podobné nikdo není zvědavý. Buď si je strčte za klobouk, nebo dostanete permanentní ban.
 8. Prosíme o nesdělování odpovědí, nebo postupu ke splnění questu ve veřejném chatu. Pokud chcete radu, můžete použít /msg, jinak kazíte herní zážitek ostatním. Za první porušení vám hrozí mute a v případě opakování rovnou tempban na dobu, jejíž výše závisí na posouzení člena A-teamu..Nesmí se ani napovídat pozice pokladů, nebo vyzrazování poloh při supereventu.
 9. Neportujte se na členy admin týmu bez jejich svolení!
 10.  Hráčský skin by neměl nijak pobuřovat ostatní hráče, vyvolávat pře, a pokud člen týmu usoudí, že není vhodný, tak je hráč povinen si jej změnit.
 11. Je zakázáno dělat farmy na drowned (Utopenec). Jakékoli pokusy budou trestány.
 12. Starosta má ultimátní právo na rozšiřování, hráč musí ustoupit ať chce, nebo ne. Prevencí tohoto je nezakládat resky blízko ostatních hráčů.
 13. Hráči je zakázáno jen tak darovat vzácnější věci ostatním hráčům s tím, že je to dárek. Už vůbec by neměl nováčka obléct do diamantového oblečku a různým nadstandartním vybavením.
 14. Zákaz stavění wither skeleton farem, respektive hráči je zakázáno farmit tyto hlavy pomocí charged creeprů. Zároveň se zakazují Wither rose farmy.
 15. Pokud má člen týmu důvodné podezření na používání pomocných zařízení, má právo si okamžitě vyžádat screen hry a obratem zaslat na discord, facebook případně upnisito.

Pravidla jsou majetkem projektu ČeskejPařan.cz
Datum vložení (poslední aktualizace): 21.09. 2020

Napsat komentář