Rozloučení s ČP – Gronus

Je tomu již nesmírně dlouho, co jsem se poprvé objevil na ČP. Tak dlouho, že ze spousty lidí, co jsem zde poznal jako předpubertální, jsou dnes lidé v různých profesích a vychovávají své vlastní děti.

Poznal jsem zde opravdu neskutečně velké množství lidí a každý byl unikátní a měl svůj charakter. Je jedno, jestli to byli hráči nebo lidi z týmu, ale ke každému jsem měl svůj vztah; někdy dobrý a někdy ne. Spousta lidí mě tu ublížila, a co je hůř, i všem lidem na projektu, ale jejich jména odvál čas. Proto se nezlobím, když veškerá vina za stav padne na mě jako na představeného tohoto lidského kolosu.

Vždy jsem říkal, že mě nejvíc záleží na lidech, s kterými tu jsem a pro které tu něco vytvářím, a zatím si stojím. Kdyby tomu tak nebylo, již dávno bych tu nebyl. Bez lidí, kteří jsou přátelé, kteří jsou zapálení pro svou věc, nebo které to tu bavilo, bych tady jistě nebyl.

Ano, byli tu i lidé, kteří mě doháněli k šílenství, jak si nejeden z mých přátel vzpomene, a kteří mě jistě zkrátili život – je jedno, jestli to byl zlý úmysl, nekompatibilní povaha, nebo extrémní otravnost a vlezlost. Ale lidská paměť má naštěstí smysl to zlé časem potlačovat na úkor dobrého, a proto i já věřím, že to dobré, co jsem zde potkal, bylo ve větší míře.

Bohužel, již delší dobu celý projekt zaznamenával odliv a rozptýlení lidí, a to jak z řad hráčů, tak i týmů. Přesto, že někteří zde předváděli heroický výkon, aby se leccos udrželo v chodu, tak to nakonec nestačilo.

Byť by bylo pro mě snadné vše negativní svést na to, že můj zdravotní stav se v posledních letech značně zhoršil, a proto je to tu v úpadku, tak to neudělám, jelikož vše je komplexní a mnohem složitější. Každopádně však musím říci, že přes velkou snahu vše udržet do poslední chvíle, přišel před Vánoci okamžik, který mě změnil pohled na hodnoty v životě, a co je opravdu důležité a podstatné. Proto jsem se rozhodl, že již déle nebudu natahovat agonii umírajícího projektu.

Rozhodnutí to nebylo snadné a do poslední chvíle jsem pořád přemýšlel, jestli nedělám chybu. Na ČP zůstal opravdu velký kus mě i mnoha lidí a bál jsem se, že o to přijdu. Ovšem nakonec věřím, že přátelé mé rozhodnutí pochopí a nezavrhnou mě, a ti ostatní to budou muset vzít jako fakt.

Českej Pařan končí, s definitivní platností. Jestli se někdy něco podobného znovu oživí, tak zcela určitě beze mě, jelikož mé síly jsou vyčerpány. A dle stavu projektu v posledních měsících zřejmě nejen ty mé.

Vážím si všech lidí, co pomáhali udržet vše vchodu. Ať už sponzorů, kteří pomáhali zaplatit všechny servery, hostingy, VPSka, platební bránu, doménu a samozřejmě daně milovanému státu, nebo obyčejných hráčů, co pomáhali naplnit stavy a přitáhli ostatní hráče jen svou přítomností. Nejvíce díků však patří lidem z týmů, které zde vytvářeli obsah, a o to více si vážím těch, kteří to dělali, i když je zde už nic nedrželo, ale přesto přišli na pomoc, když bylo potřeba.

Nejlepší přátelé, které jsem kdy poznal, jsou právě odsud, a proto vše co se tu nakonec stalo hodnotím pozitivně. Nebudu lhát, mrzí mě, že to tu opouštím, ale vše má svůj konec. A jak jsem se shodl se všemi, kteří byli u mého rozhodnutí ukončit ČP, konec už je jediné řešení, které většině přinese klid. Přes nostalgii, kterou cítíme, shodli jsme se jako jeden, že je to tak nejlepší.

Doufám, že nám to odpustíte a že na nás nebudete vzpomínat ve zlém. Byli jsme tu pro vás jako vy pro nás. Přes všechny chyby a přešlapy, díky za ten čas a energii.

Tímto bych se s největší pokorou rád v klidu a míru rozloučil se všemi příznivci ČP.

Diky, Gronus.

P.S.: Zbylé pravomoci na sítích a datech jsem přenechal přátelům z ČP, aby s nimi nakládali dle libosti, ale v dobrém duchu.

Komentáře